Nejčastěji kladené otázky

1. Co je to křišťál?

Přírodní křišťál jako čirá odrůda SiO2 vzniká vykrystalizováním z magmatu a pokud neobsahuje další chemické sloučeniny naleznete ho jako průzračný šestihranný jehlan, což je poměrně vzácná náhoda.  Protože lidé rádi napodobují přírodní materiály, dlouhodobým vývojem vynalezli  složení skla, které nejvíce odpovídá optickým vlastnostem přírodnímu čirému krystalu SiO2.  Tuto tradiční recepturu pro tavení křišťálového skla stále používáme k výrobě našich ušlechtilých křišťálových výrobků.

2. Proč křišťál obsahuje oxid olovnatý?

Právě PbO dodává křišťálu jeho třpyt a lesk. Žádný jiný prvek nenahradí jeho vlastnosti v dostatečné míře.  Jakákoliv zdravotní závadnost olovnatého křišťálu nebyla nikdy prokázána.

3. Proč český křišťál obsahuje právě 24% PbO?

Podle sklářských norem sklo,  které obsahuje více jak 24% PbO se může považovat za pravé olovnaté křišťálové sklo.

4. Jak poznám pravý český broušený křišťál značky Bohemia Crystal?

Výrobky z pravého českého olovnatého křišťálu s obsahem 24% PbO jsou těžší a masivnější než výrobky z běžného skla.  Křišťálové ručně broušené výrobky vykazují vysoký index lomu a krásně se třpytí. Pokud poklepete na sklenice  nebo otevřené mísy, křišťálový výrobek vydá dlouhý jasný zvonivý zvuk. Barva skla je neutrálně čirá, proto by výrobky neměly mít nazelenalý, modrý nebo příliš růžový odstín (nádech). Výskyt malých bublinek je přirozený jev při ručním foukání skla, který nelze při ruční výrobě zcela odstranit. Malá bublinka  by měla být vnímána jako důkaz, že výrobek byl opravdu vyroben ručně a člověk by si měl vychutnat jeho originalitu a jedinečnou krásu. Přesto by výrobky neměly obsahovat rozměrné a nadměrné množství bublinek.

5. Jak mám pečovat o český křišťál?

Křišťálové sklo se doporučuje mýt ručně pod vlažnou tekoucí vodou, nikdy nepoužívejte myčku a agresivní saponáty.

6. Je na pozlacených křišťálových výrobcích použité pravé zlato?

Ano, na výrobcích je použité ryzí 24karátové zlato. Zlato by nemělo po letech, ani vlivem klimatických podmínek ztratit svoji krásu a přitažlivost.

7. Jak jsou označeny křišťálové výrobky?

Kódové označení výrobků sklárny Crystal Glamour se skládá z těchto údajů:

TVAR VÝROBKU / VELIKOST VÝROBKU/ DEKOR

11029              /220                        /964  

                                

Čísla dekoru také mohou začínat číslem 9 (např. 923), což znamená, že sklenice je barvená, zbývající dvě číslice souhlasí s dekorem, kterým je výrobek dekorován. To znamená, že na výrobku je nabroušen dekor 523 s barvou.

Za tímto trojčíslím může následovat čtvrté číslo, které odhaluje, jaká barva je na výrobku použita. Např. 80469/180/923 1 – toto znamená, že výrobek je broušen dekorem 523, v barevném provedení tedy 923 a barva je pod číslem 1, takže červená.

Čísla základních barev:

1 – červená

2 – modrá

3 – zelená

4 – fialová

5 – žlutá

6 – světle modrá

7 – černá

8 – tmavě červená

Čísla dekoru také mohou znamenat, že výrobek je pozlacený. V tomto případě je dekor u výrobku označen číslicemi 4444 (matné horizontální zlato s vysokým smaltem.

8. Jak jsou značeny velikosti křišťálových výrobků?

Velikosti kalíšků a odlivek se uvádí v mililitrech. Velikost lahví, karaf a džbánů je uvedena v centilitrech. U váz je uvedena výška v milimetrech. Mísy, dózy, nástolce, talíře a olejové lampičky(průměry) jsou uvedeny v milimetrech.

9. Jakými etiketami jsou označeny výrobky sklárny CRYSTAL GLAMOUR?

Na našich výrobcích je etiketa ve tvaru korunky s nápisem BOHEMIA CRYSTAL - CRYSTAL GLAMOUR  a zlatá etiketa Hand made in Czech Republic 24% PbO.

10. Jak mám udělat objednávku?

Na vyžádání Vám zašleme ceník Vámi vybraných výrobků. Minimální objednávka je 40 ks u výrobků menších než 200mm a   30 kusů u výrobků větších než 200mm. U sklenic a odlivek je minimální množství 60ks.

11. Jaké jsou termíny dodání objednávky?

Termín dodání je zpravidla podle objednaného množství 2-4 měsíce po zaplacení zálohy na výrobu.

12. Jak jsou výrobky baleny?

Křišťálové sklo balíme do modrých eko krabiček s nápisem BOHEMIA CRYSTAL. Barevné a pozlacené křišťálové sklo je zabaleno v modré eko krabičce  nápisem CRYSTAL GLAMOUR a se saténem uvnitř.  Jenotlivé krabičky jsou baleny do hromadného master kartonu.

13. Jak jsou paltební podmínky?

Standardní naše platební podmínky jsou: 30% záloha z celkové částky zakázky před započetím výroby, zbytek částky po dokončení výroby proti dokumentům před odebráním zboží. Platby nejlépe uskutečnit převodem na náš účet, který je uveden na faktuře. Zakázky je možné uzavřít v těchto měnách: CZK, EUR, USD.

14. Kde si mohu koupit vaše křišťálové výrobky?

Křišťálové výrobky sklárny Crystal Glamour si můžete zakoupit v naší podnikové prodejně v Nerudově ulici 221/36 pod Pražským hradem.  Otevírací doba je od pondělí do neděle od 10-20 hodin. Dále lze nakupovat v našem skladě v Okrouhlici u Havlíčkova Brodu za maloobchodní a velkoobchodní ceny. Otevírací doba je od pondělí do pátku mezi 8 – 13 hodinou.

15. Je možné vidět jak se ručně fouká olovnatý křišťál?

Po telefonické domluvě je možné návštívit naší sklárnu. Zájemci mohou ZDARMA nahlédnout do naší hutě a vidět výrobu od foukání skla až po broušení.

16. Kde naleznu vaší sklárnu?

Z Prahy po dálnici D1, exit 66 Loket směr Ledeč nad Sázavou dále Světlá nad Sázavou.

Z Vídně nebo Bratislavy přes Brno po dálníci D1, exit 112 směr Havlíčkův Brod. Z Havlíčkova Brodu směr Světlá nad Sázavou.

CRYSTAL GLAMOUR, a.s.

Okrouhlice 215
582 31 Okrouhlice

IČ: 4444 4231
DIČ: CZ4444 4231

Telefon: +420-569-480-501CRYSTAL GLAMOUR, a.s.