O sklárně Okrouhlice - CRYSTAL GLAMOUR

30. 01. 2016 news img img-responsive
Naše sklárna je výrobcem a dodavatel tradičního broušeného českého olovnatého křišťálu  značky BOHEMIA CRYSTAL do celého světa od roku 1991.

Olovnatá sklovina s obsahem 24% PbO se taví v celo-elektrické dvoupánvové peci výhradně ze surovin od českých dodavatelů.
Denně se utaví cca 900 kg, které ručně zpracovává 8 sklářů.

Výrobky jsou dekorovány klasickými dekory, moderními vlastními brusy, zlaceny pravým 24 karátovým zlatem a platinou a dále zdobeny vysokým smaltem. Křišťálové výrobky lze také barvit.

Sortiment sklárny zahrnuje širokou škálu křišťálových a barevných výrobků s lehkými i bohatě broušenými dekory, s vysokým smaltem, pískovanou nebo pozlacenou dekorací.

CRYSTAL GLAMOUR se zaměřuje na výrobu nápojových setů. Pokračuje tak na Vysočině v tradici ruční výroby tzv.“ kalíškoviny“.

Produkce sklárny v Okrouhlici zahrnuje nejen český olovnatý křišťál, ale také funkčně dekorativní předměty, jako jsou, lampičky pro aromatický olej nebo lustrové části. Specializací výroby jsou křišťálové mlýnky na pepř, koření a sůl a další servírovací doplňky.

Sortiment CRYSTAL GLAMOUR se podstatně liší od rukopisu výroby skláren sídlících ve žďárském regionu, kde skláři pracují s rozdílnou sodno-draselnou sklovinou. Výrobky CRYSTAL GLAMOUR nejsou založeny na náhodně (volně) tvarovaném hutním skle, ale jsou ručně foukané do rotačních dřevěných nebo hliníkových forem. Všechny výrobky jsou výhradně ručně broušeny a dále zušlechťovány.

 

Fotogalerie

 
 
Vloženo: 30. 01. 2016       Kategorie: Novinky v produktech

Komentáře    [ 0 ]

Přidat příspěvek:

Komentáře lze přidávat jen po registraci a příhlášení uživatele. Toto opatření jsme zavedli z důvodu větší kvality a důvěryhodnosti komentářů.

 
 
 

CRYSTAL GLAMOUR, a.s.

Okrouhlice 215
582 31 Okrouhlice

IČ: 4444 4231
DIČ: CZ4444 4231

Telefon: +420-569-480-501CRYSTAL GLAMOUR, a.s.